Όπως αναφέρει ο Περιφερειακός Σύμβουλος κ. Χρήστος Χατζηπέμου με ανάρτησή του στο facebook
«Με απόφαση που αναρτήθηκε μόλις εχθές στο σύστημα Διαύγεια (ΑΔΑ: 66607ΛΒ-Ε9Κ) απαγορεύτηκε η χρήση νερού ανθρώπινης κατανάλωσης στους δύο οικισμούς του Δήμου Αρριανών για λόγους προληπτικούς! Το νερό στο δίκτυο των δύο οικισμών βρέθηκε από το …Φεβρουάριο (!) να έχει κολοβακτηρίδια και η σχετική απόφαση απαγόρευσης της χρήσης του για πόση, μαγειρική, ατομική υγιεινή και καθαριότητα βγήκε, καθυστερημένα, μόλις τρεις μήνες μετά, προφανώς γιατί η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο! Από κατοίκους των χωριών πληροφορούμαι ότι το …βράσιμο του νερού πριν την κατάποσή του, είναι μια «κατάσταση» που βιώνουν εδώ και δύο μήνες, πλην όμως πολιτικοί λόγοι επέβαλαν στο Δήμο Αρριανών (με τη σύμπραξη της Περιφέρειας ΑΜΘ) το …στροθοκαμηλισμό αντί της άμεσης και υπεύθυνης ενημέρωσης. Αν είναι δυνατόν!».
Βλ. έγγραφο της ΔΙΑΥΓΕΙΑΣ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;