Γράφει ο Νίκος Αρβανίτης
Ξεχείλισε η οργή και στην Κομοτηνή με ανθρώπους κάθε ηλικίας να ανταποκρίνονται στα καλέσματα φοιτητικών συλλόγων και συνδικάτων και να διαδηλώνουν μαζικά, στέλνοντας ηχηρό μήνυμα ότι «το έγκλημα αυτό δεν θα ξεχαστεί».
Πρωτοφανής για τα δεδομένα της πόλης ήταν η συγκέντρωση διαμαρτυρίας στην κεντρική πλατεια της Κομοτηνής που διοργάνωσαν στην πλατεία Ειρήνης, η Ένωση Ιδιωτικών Υπαλλήλων Κομοτηνής, ο Σύλλογος Γυναικών Ροδόπης και οι Φοιτητικοί Σύλλογοι Ελληνικής Φιλολογίας, Κοινωνικής Πολιτικής και ο Σύλλογος Οικότροφων Φοιτητικών Εστιών Κομοτηνής.
Δ. Κουτσούμπας: Το μαχαίρι να φτάσει στo κόκκαλο, το «φτάνει ως εδώ» να γίνει πράξη
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;