Σημαντικές αυξήσεις στις αφίξεις, το 1ο εξάμηνο του 2015 στην Περιφέρεια ΑΜΘ παρατηρούνται σύμφωνα με τα πρώτα στοιχεία και την καταγραφή που γίνεται από την Περιφέρεια.
Όπως σημειώνει ο αρμόδιος Αντιπεριφερειάρχης Τουρισμού Μιχάλης Αμοιρίδης, και συνηγορούν οι τοπικοί ξενοδόχοι, το πρώτο εξάμηνο του χρόνου παρουσιάστηκε αύξηση περίπου 12 % στις αφίξεις από τη Βόρεια και Κεντρική Ευρώπη καθώς και 30% στις αφίξεις από τα Βαλκάνια. Φυσικά το ρεύμα αυτό κατευθύνεται κυρίως στη Θάσο αλλά και οι υπόλοιπες περιοχές όπως η Ξάνθη, καταγράφουν αυτή την αύξηση στο μέτρο που τους αναλογεί.
Διαβάστε περισσότερα ΕΔΩ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;