Έκκληση του Δήμου για μείωση στην κατανάλωση του νερού λόγω χαμηλών αποθεματικών.
Η ανακοίνωση του Δημάρχου Σαμοθράκης, Βίτσα Αθανάσιου:
“Επειδή η παρατεταμένη ανομβρία συνεχίζεται και τα αποθέματα νερού έχουν μειωθεί πάνω από 50% σε σχέση με την 1η Ιουνίου 2016 απευθύνω έκκληση σε όλους τους δημότες και εποχικούς καταναλωτές να μειώσουν στο ελάχιστο την κατανάλωση νερού για εξοικονόμηση.
Ο Δήμος λαμβάνει όλα τα μέτρα και κάνει όλες τις απαραίτητες ενέργειες, κινητοποιώντας όλα τα διαθέσιμα μέσα, οχήματα και προσωπικό καθώς και έκτακτες προμήθειες για να αντιμετωπίσει την κατάσταση.
Ακόμη και στην περίπτωση των γεωτρήσεων ύδρευσης η συνεχής λειτουργία των αντλιών καταπονεί μηχανήματα και εξοπλισμό γι αυτό και οι βλάβες εκδηλώνονται πιο συχνά.
ΚΑΝΩ ΕΚΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΟΛΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ”
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;