Την εγκατάσταση σεισμολογικού σταθμού στο όρος Σύμβολο αποφάσισε στην συνεδρίαση της Τετάρτης και μάλιστα ομόφωνα το Περιφερειακό Σύμβουλιο. Πρόκειται για μία δαπάνη 24 χιλιάδων ευρώ ενώ ο σεισμολογικός σταθμός θα είναι συνδεδεμένος με τον αντίστοιχο στο ΑΠΘ.
Ο κ. Αντωνιάδης αναφέρθηκε όμως και στις διαρκείς ενέργειες στο πεδίο της καταπολέμησης των κουνουπιών τονίζοντας παράλληλα πως το πρόγραμμα ψεκασμών δε μπορεί να λύσει εξ ολοκλήρου το πρόβλημα αλλά να προσφέρει μία ανακούφιση στις επιβαρυμένες περιοχές.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;