Την πρώτη του συνέντευξη τύπου ως υποψήφιος περιφερειάρχης ΑΜΘ παραχώρησε, στα ΜΜΕ της Καβάλας, ο Τέρενς Κουίκ, ο οποίος ανήγγειλε το όνομα του συνδυασμού του («Μακεδονία-Θράκη-Ελλάδα μας», ένα όνομα συμβολικό των προθέσεών του περί μη ξεπουλήματος της Μακεδονίας και της Θράκης) και προχώρησε σε μια πρώτη απαρίθμηση των προτεραιοτήτων του για την περιφέρεια ΑΜΘ (είτε εκλεγεί είτε όχι, όπως τόνισε). Παράλληλα ο βουλευτής επικρατείας των ΑΝ.ΕΛ. και εκπρόσωπος τύπου του κόμματος παρουσίασε και την υποψήφια αντιπεριφερειάρχη Καβάλας Στέλλα Γκανιάτσου αλλά και τον υποψήφιο θεματικό αντιπεριφερειάρχη Ανάπτυξης-Τουρισμού Γιώργο Τσακίρη.
Διαβάστε περισσότερα στο Kavalapress.gr
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;