Φανερά συγκινημένος ο καθηγητής λοιμωξιολόγος Σωτήρης Τσιόδρας κατά την καθιερωμένη ενημέρωση για τον κοροναϊό.
Ο Σωτήρης Τσιόδρας δεν κατάφερε να κρατήσει τη συγκίνησή του μιλώντας για τους ηλικιωμένους, η φωνή του έσπασε και ένας κόμπος στον λαιμό δεν τον άφηνε να μιλήσει.
“Ποιους θέλουμε να προστατέψουμε ποιους θέλουμε να έχουμε μαζί μας του χρόνου; Η απάντηση είναι όλους, είπε χαρακτηριστικά αφού προηγουμένους είχε αναφερθεί στα ποσοστά θνησιμότητας του ιού” είπε σχετικά.
Απαντώντας μάλιστα σε έναν φίλο του και καταξιωμένο επιστήμονα που όπως του έραψε κάνουμε πολλή φασαρία για λίγους ηλικιωμένους από χρόνια νοσήματα όπως είπε η απάντηση που δίνει μέσα του και την αφήνει στην κρίση του ελληνικού λαού είναι πως «το θαύμα της ιατρική επιστήμης είναι η παράταση της ποιοτικής επιβίωσης αυτών των ατόμων, πολλοί εκ των όποιων είναι οι μανάδες και πατεράδες μας, οι γιαγιάδες και οι παππούδες μας
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;