Γράφει ο Νίκος Αρβανίτης
Γιατί δεν έχει τουρισμό η Κομοτηνή;
Πρόκειται για ένα ερώτημα, το οποίο -εκτιμούμε ότι έχει απαντηθεί! Έχουμε γράψει εκατοντάδες κείμενα, που προφανώς δεν τα έχουν διαβάσει οι πολιτικοί της περιοχής που κι αυτοί πολιτικό τουρισμό κάνουν (στην καλύτερη των περιπτώσεων).
Για τον Δήμο Κομοτηνής, ό,τι και να πει κανείς είναι λίγο..Προς το παρόν θα μείνουμε στην λογική του “Σαν τον Μεσέ δεν έχει” κι αυτό τελικά ήταν και το διαχρονικό σύνθημα του Δημάρχου Κομοτηνής κ. Γιάννη Γκαράνη…. Σε όλα αυτά να προσθέσουμε και θέματα αστικής ασφάλειας και διαχείρισης της καθημερινότητας που ταλαιπωρούν τον δημότη, τον πολίτη και τον επισκέπτη της πόλης….
Σπασμωδικές προσπάθειες και κινήσεις δεν μπορούν να φέρουν επισκέπτες στην πόλη. Να μην ξεχάσουμε και τις προσδοκίες του “θρησκευτικού τουρισμού”, όπου κάποιοι μπέρδεψαν τα παγκάρια με την πραγματική διάστασή του.
Η σημερινή κατάσταση είναι αποτέλεσμα της απραξίας των διαδοχικών πολιτικών ελίτ της περιοχής και της έλλειψης φαντασίας των θεσμικών φορέων της περιοχής που δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν καμία από τις δυνατότητες που τους παρέχει η κεντρική εξουσία.
Αντί επιλόγου, ας θυμηθούμε τί έλεγε παλαιότερα, ο γνωστός επιχειρηματίας της περιοχής κ. Γιώργος Βολουδάκης
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;