Λόγω των έντονων βροχοπτώσεων που εκδηλώθηκαν σήμερα το μεσημέρι, στην ευρύτερη περιοχή της Αττικής, η Υπηρεσία μας έχει δεχθεί μέχρι στιγμής 300 κλήσεις για αντλήσεις υδάτων από υπόγεια κατοικιών και επιχειρήσεων, καθώς και για παροχές βοήθειας.
Ενδεικτικά, οι περισσότερες κλήσεις έχουν γίνει από τους κάτωθι δήμους: Αθηναίων, Χαλανδρίου, Αμαρουσίου, Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας, Αγίων Αναργύρων – Καματερού, Αγίας Παρασκευής, Παπάγου – Χολαργού, Φιλοθέης – Ψυχικού, Νέας Ιωνίας και Γαλατσίου.
Άμεσα συγκροτήθηκαν και επιχειρούν 51 συνεργεία με 135 πυροσβεστικούς υπαλλήλους. Προτεραιότητα δόθηκε σε 17 περιπτώσεις που αφορούσαν μεταφορά ατόμων σε ασφαλή σημεία, οι οποίες ελέχθησαν και δε χρειάστηκε να επέμβουμε.
Όλα τα συμβάντα αντιμετωπίζονται χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;