Ο Δήμος Κομοτηνής ξεκίνησε μια σημαντική πρωτοβουλία περιβαλλοντικής ευαισθητοποίησης – επιβράβευσης πολιτών, τη λειτουργία της δημοτικής διαδικτυακής πλατφόρμας ανακύκλωσης (followgreen.gr/komotini) που ενώνει πολίτες – τοπικές επιχειρήσεις και σχολεία, στον κοινό στόχο της αύξησης της ανακύκλωσης.
Οι κάτοικοι και οι εργαζόμενοι του Δήμου, μπορούν με την επίσκεψή τους στη δημοτική πλατφόρμα να:
Στο πλαίσιο της συμμετοχής των πολιτών στην πλατφόρμα, σας καλώ να ενισχύσετε την προσπάθεια αυτή, κάνοντας την εγγραφή σας στην πλατφόρμα (www.followgreen.gr/komotini/account/register) με τη διεύθυνση κατοικίας σας στον Δήμο Κομοτηνής, ενώ οι εργαζόμενοι του Δήμου μπορούν να κάνουν την εγγραφή τους με τη διεύθυνση εργασίας τους στην Υπηρεσία του Δήμου/Οργανισμού.
Κάθε πολίτης που είναι μέλος στην πλατφόρμα, έχει την δυνατότητα να αξιοποιήσει τους πόντους του με τους παραπάνω τρόπους, ενώ παράλληλα συμβάλει έμπρακτα στην προσπάθεια για την αύξηση της ανακύκλωσης.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη συμβολή σας στην νέα αυτή πρωτοβουλία του Δήμου μας, για ένα καλύτερο περιβάλλον και μια πιο καθαρή πόλη για εμάς και τα παιδιά μας.
Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την πλατφόρμα απευθυνθείτε στο email: info@followgreen.gr ή στο τηλέφωνο: 213 0436298.
Ο Δήμαρχος
Γιάννης Γκαράνης
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;