Η ΤΕ Ροδόπης του ΚΚΕ συνεχίζει το Πρόγραμμα πολιτικής δραστηριότητας με μια σειρά εξορμήσεων και περιοδειών σε χώρους δουλειάς, λαϊκές συνοικίες της Κομοτηνής και σε χωριά της Ροδόπης το επόμενο διάστημα. Συγκεκριμένα:
- Τετάρτη 13 Ιουλίου το πρωί στις Υπηρεσίες Αποκεντρωμένης Διοίκησης ΑΜΘ στην Κομοτηνή, με επικεφαλής τον Νίκο Βαργεμίδη, μέλος της Επιτροπής Περιοχής ΑΜΘ του ΚΚΕ
- Σε εργαζόμενους σε επισιτιστικές επιχειρήσεις στο κέντρο της Κομοτηνής από την ΚΟΒ Κέντρου και Νοτίων Συνοικιών, με επικεφαλής τον Γιάννη Κυριακίδη, μέλος την Τομεακής Επιτροπής Ροδόπης του ΚΚΕ
- Πέμπτη 14 Ιουλίου το πρωί στους εργαζόμενους στο κτίριο της Περιφέρειας ΑΜΘ, με επικεφαλής την Αμαλία Κασαπαντωνίου, μέλος της Επιτροπής Περιοχής ΑΜΘ του ΚΚΕ
- Παρασκευή 15 Ιουλίου στην Λαϊκή Αγορά και στην Κεντρική Αγορά στις Σάπες, η ΚΟΒ Ανατολικής Ροδόπης με επικεφαλής τον Βαγγέλη Ευαγγελόπουλο, μέλος του Γραφείου της Επιτροπής Περιοχής ΑΜΘ και γραμματέα της Τομεακής Επιτροπής Ροδόπης του ΚΚΕ.
- Σάββατο 16 Ιουλίου το απόγευμα στις εργατογειτονιές στην περιοχή του Kosmopolis, με επικεφαλής την Αμαλία Κασαπαντωνίου, μέλος της Επιτροπής Περιοχής ΑΜΘ του ΚΚΕ
- Σάββατο 16 Ιουλίου το απόγευμα σε αλυσίδες σούπερ μάρκετ και το βράδυ στα καφενεία της Φιλιππουπόλεως, με επικεφαλής την Εμπρού Γιουσούφ, μέλος της Τομεακής Επιτροπής Ροδόπης του ΚΚΕ
- Τρίτη 19 Ιουλίου το βράδυ στα χωριά του Δήμου Ιάσμου, Κοπτερό και Πελεκιτή, με επικεφαλής την Εμπρού Γιουσούφ, μέλος της Τομεακής Επιτροπής Ροδόπης του ΚΚΕ
- Τετάρτη 20 Ιουλίου στις γειτονιές στην περιοχή των στρατώνων.
- Πέμπτη 21 Ιούλη στους εργαζόμενους στην Πρυτανεία του ΔΠΘ στην Πανεπιστημιούπολη της Κομοτηνής από την ΚΟΒ ΑΕΙ.
- Πέμπτη 28 Ιούλη στους εργαζόμενους στον Δήμο Κομοτηνής, με επικεφαλής τον Γιάννη Λεβέντη, μέλος της Τομεακής Επιτροπής Ροδόπης του ΚΚΕ και εκλεγμένο δημοτικό σύμβουλο με την Λαϊκή Συσπείρωση
- Κυριακή 31 Ιούλη το βράδυ στον Ίασμο, η ΚΟΒ Δυτικής Ροδόπης με επικεφαλής την Εμπρού Γιουσούφ, μέλος της Τομεακής Επιτροπής Ροδόπης