Την Τρίτη 6 Σεπτεμβρίου η Εκκλησία μας εορτάζει το εν Χώναις θαύμα του Αρχαγγέλου Μιχαήλ και κατ’ αυτήν την ημέρα όρισε η Μητρόπολή μας να εορτάζει το Παρεκκλήσιο των Αρχαγγέλων που βρίσκεται έξω από το Αεροδρόμιο “ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ” της πόλεώς μας.
Την Δευτέρα 5 Σεπτεμβρίου το απόγευμα τελέσθηκε στο εορτάζον Παρεκκλήσιο των Αρχαγγέλων Πανηγυρικός Εσπερινός με αρτοκλασία. Το πρωί της Τρίτης η Πανηγυρική Θεία Λειτουργία τελέσθηκε στον ενοριακό ναού της Κοιμήσεως Θεοτόκου Απαλού, όπου και υπάγεται το παρεκκλήσιο.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;