Γράφει ο Νίκος Αρβανίτης
Ο Πρόεδρος της Ελληνικής Λύσης κ. Κυρ. Βελόπουλος έφτασε στην Ορεστιάδα στις 10:30 το πρωί της Κυριακής 4 Ιουνίου 2023 και περιόδευση στο κέντρο της πόλης.
Στη συνέχεια ο πρόεδρος της Ελληνικής Λύσης μετέβη στην Αλεξανδρούπολη, όπου στις 13:30 μ.μ.όπου και παρεχώρησε συνέντευξη τύπου σε αίθουσα κεντρικού ξενοδοχείου της πόλης.
Σε αυτή την επίσκεψή του διατήρησε τον γνώριμο “τηλεοπτικό” λόγο του, επιλέγοντας να “τραβήξει” το ενδιαφέρον των μέσων ενημέρωσης (στα οποία επιτέθηκε κατά την γνώριμη τακτική του) με μία ευρεία θεματολογία λαϊκισμού και ευχολογίων (από τα F35 έως την…κατάθλιψη).
Αναφερόμενος στα θέματα της Θράκης ΔΕΝ καταδίκασε τις πρακτικές ΣΥΡΙΖΑ, αλλά αντίθετα επιτέθηκε στη Νέα Δημοκρατία και τον Κυρ. Μητσοτάκη προτρέποντάς τον να…. κλείσει το (τουρκικό) Προξενείο.
Παρακολουθώντας την τηλεοπτική συνέντευξη που παρεχώρησε στο ΔΕΛΤΑ Τηλεόραση είδαμε την Katerina Kalenteridou , που ως συνήθως, έθεσε σωστά ερωτήματα στον Πρόεδρο της Ελληνικής Λύσης κι έλαβε κι αυτή τη φορά “ημίσειες” απαντήσεις ή αποπροσανατολιστικές απαντήσεις.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;