Εκδόθηκαν και στάλθηκαν στα σχολεία οι οδηγίες της Επιτροπής Αντιμετώπισης Εκτάκτων Συμβάντων Δημόσιας Υγείας από λοιμογόνους παράγοντες, εν όψει του ανοίγματος των σχολείων. Για την καλύτερη προετοιμασία, την ενημέρωση και την υποστήριξη των σχολικών μονάδων, αλλά και την υποβολή τυχόν ερωτημάτων που θα έχουν συγκεντρωθεί από τις Περιφερειακές Διευθύνσεις προς την Εθνική Επιτροπή Προστασίας Δημόσιας Υγείας έναντι της Covid-19, θα πραγματοποιηθεί τηλεδιάσκεψη αύριο, Πέμπτη 7 Μαΐου 2020, στην οποία θα συμμετέχουν οι Περιφερειακοί Διευθυντές Εκπαίδευσης και οι Διευθυντές Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και εκπρόσωποι της Επιτροπής.
ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ_ΑΠΟΣΤΟΛΗ_ΟΔΗΓΙΩΝ_ΜΕΤΡΑ_ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ_ΚΟΡΟΝOΙΟΣ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;