Μπροστά στο Μνημείο Γενοκτονίας του Ποντιακού Ελληνισμού που έχει εδώ και λίγους μήνες δημιουργηθεί στην είσοδο της πόλης της Ορεστιάδας, εψάλη επιμνημόσυνη δέηση από τον Μητροπολίτη Διδυμοτείχου, Ορεστιάδας και Σουφλίου κ.Δαμασκηνό, παρουσία του δημάρχου της πόλης Βασίλη Μαυρίδη.
Ακολούθησε κατάθεση στεφάνων από τον κ.Μαυρίδη και τον Σύλλογο Ποντίων Βορείου Έβρου “Ο Διγενής”, τιμώντας την μνήμη των 353.000 σφαγιασθέντων Ελλήνων του Πόντου από τους Τούρκους
Gepostet von Κωνσταντίνος Καλτσίδης am Dienstag, 19. Mai 2020
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;