Με αφορμή το έγγραφο που ενεχείρησε στο Σύνδεσμο Ξενοδόχων Θράκης ο Σύλλογος Φοιτητών Ιστορίας – Εθνολογίας ‘Ηρόδοτος’, ο Σύνδεσμος Ξενοδόχων Θράκης εκφράζει τη συμπαράστασή του στον αγώνα των φοιτητών.
“Θεωρεί τα αιτήματά τους δίκαια, καθώς η συγχώνευση σχολών του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης θα μειώσει αφενός την επιστημονική επάρκεια και αφετέρου θα προκαλέσει μείωση των εισακτέων στα τμήματα και αυτό με τη σειρά του θα επιφέρει περαιτέρω συρρίκνωση της τοπικής οικονομίας στη δύσκολη εποχή που περνά η χώρα. ” καταλήγει η σχετική ανακοίνωση
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;