Ο πρόεδρος του ΚΕΜΕΑ του Δήμου Κομοτηνής Γιάννης Γκαράνης με ανακοίνωσή του εκφράζει τη στήριξη του στους μαθητές και στις μαθήτριες του Μουσικού Γυμνασίου-Λυκείου Κομοτηνής. Σύμφωνα με ανακοίνωσή του:
«Με τη βεβαιότητα οτι διερμηνεύω τα συναισθήματα σύσσωμης της τοπικής μας κοινωνίας, εκφράζω την αμέριστη στήριξή μου στην κατάληψη του Μουσικού Σχολείου Κομοτηνής από τους μαθητές και τις μαθήτριές του, που επιδεικνύουν ωριμότητα και σύνεση.
Η Πολιτεία οφείλει να εισακούσει τα παιδιά, να αποσύρει το άρθρο 40, και να επιλύσει και όλα τα προβλήματα που διαχρονικά ταλανίζουν τα μουσικά σχολεία, τα οποία παρά τα προβλήματα, έχουν αποδείξει την αξία τους».
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;