Σε ανακοίνωση του ο Δήμος Καβάλας αναφέρει τα εξής:
“Ο Δήμος Καβάλας, τη Δευτέρα 24 Απριλίου 2023, συμμετέχοντας στις εθνικές επετειακές εκδηλώσεις για την Ημέρα Μνήμης της Γενοκτονίας των Αρμενίων, θα υψώσει την αρμενική σημαία σε ιστό στον Δημοτικό Κήπο, προς τιμήν των 1.500.000 αθώων Αρμενίων που σφαγιάστηκαν το 1915 από τους Τούρκους.”
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;