Την Ανατολική Μακεδονία και Θράκη, την έχει περπατήσει όσοι ελάχιστοι δημοσιογράφοι. Ίσως ο Τέρενς Κουίκ να είναι και ο μοναδικός με ατέλειωτες ώρες εκατοντάδων ρεπορτάζ, με το μικρόφωνο και την κάμερα, σε όλη αυτή την παραμεθόριο περιοχή.
Ειδικότερα, μάλιστα, την Θράκη, την επισκέφθηκε μέσα σε ελάχιστους μήνες 21 φορές, τιμώντας την κοινοβουλευτική του ιδιότητα, την συνδεδεμένη με την ευθύνη του για τα εθνικά ζητήματα.
Αυτά τα μέρη θα αρχίσει να επισκέπτεται από την Δευτέρα 14.04.2014 και ως υποψήφιος Περιφερειάρχης ΑΜ-Θ, επικεφαλής του Συνδυασμού εθνικού σκοπού ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΘΡΑΚΗ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ.
«Στα τόσα χρόνια της δημοσιογραφίας, δεν περιορίστηκα μόνο στη «γυάλα» των στούντιο, ως παρουσιαστής Ειδήσεων ή Ενημερωτικών Εκπομπών. Ταξίδεψα σε κάθε γωνιά της Ελλάδας με μικρόφωνο και κάμερα και κυρίως σε παραμεθόριες περιοχές, με ιδιαίτερη έμφαση την Μακεδονία και την Θράκη.
Κάλυψα εκατοντάδες ρεπορτάζ, Γνωρίζοντας ανθρώπους και καταγράφοντας προβλήματα τους, ομορφιές του τόπου τους και κατά κανόνα ψάχνοντας άφαντους αυτοδιοικητικούς, κυρίως νομάρχες και περιφερειάρχες, που σκάνε μύτη μόνο όταν έρχονται εκλογές!».
Αυτό δήλωσε ο Τέρενς Κουίκ, απαντώντας σε ερώτηση δημοσιογράφου, εν όψει της νέας πολυήμερης περιοδείας σε Θάσο, Καβάλα, Ξάνθη, Κομοτηνή, Έβρο, Δράμα, Σαμοθράκη.
Το πρόγραμμα των πρώτων ημερών που ανακοίνωσε η Εκπρόσωπος Τύπου του Συνδυασμού ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΘΡΑΚΗ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ Βίκυ Μουντζούρη, έχει ως εξής:
ΔΕΥΤΕΡΑ 14 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
ΤΡΙΤΗ 15 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 16 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;