Δύο ερασιτέχνες Ψαράδες, ο Νίκος Παπαβέργος και ο Μπάμπης Μουρατίδης, ψάρεχαν πριν από λίγο καιρό στην Ξάνθη τη μεγαλύτερη συναγρίδα που έχει καταγραφεί ποτέ ανοιχτά των Αβδήρων.
Όπως δηλώνουν, μέχρι στιγμής έχουν καταγραφει περιπτώσεις στη Διεθνή Ένωση Ψαράδων, μέχρι και 14 κιλά. Βέβαια, δεν φρόντισαν να το καταγράψουν επίσημα αλλά, όπως σημειώνουν, το ψάρεψαν και το χάρηκαν ως παρέα και δεν τους ενδιέφερε να σπάσουν επίσημα κάποιο ρεκόρ. Η στιγμή του ψαρέματος καταγράφηκε σε βίντεο και αναρτήθηκε από το Μιχάλη Χατζηεφραιμίδη
Δείτε το βίντεο στο Xanthipress.gr
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;