Για ακόμη μια χρονιά ο Έβρος πλήττεται από τις βροχοπτώσεις με συνέπεια περισσότερα από 12000 στρέμματα να έχουν πλημμυρίσει. Το ποτάμι έχει χάσει την φυσική ροή του αφού έχει γίνει ένα κανάλι όπου μπορεί να απορροφήσει συγκεκριμένο όγκο νερού. Όπως κάθε φορά, έτσι και αυτή όλος ο μηχανισμός βρίσκεται επί ποδός για να αντιμετωπίσει το πρόβλημα αφού σε καμιά περίπτωση όλα τα προηγούμενα χρόνια δεν έγινε καμιά ουσιαστική παρέμβαση για να δοθεί λύση στο πρόβλημα.
Διαβάστε αναλυτικά στο evrospress.gr
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;