Ανακοίνωση εξέδωσε το Γραφείο Περιοχής ΑΜ-Θ της ΔΗΜΑΡ, με την οποία γνωστοποιεί την συγκρότηση ψηφοδελτίου για τις εκλογές της αυτοδιοίκησης, στην Περιφέρεια ΑΜ-Θ. Η ανακοίνωση έχει ως εξής:
«Στην Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης συγκροτείται ψηφοδέλτιο με επικεφαλής τον γιατρό Βασίλη Τραϊφόρο, στέλεχος της ΔΗΜΑΡ. Επιδιώκουμε την ανάδειξη Περιφερειάρχη και Περιφερειακού Συμβουλίου που θα συμβάλλει στην έξοδο από την κρίση, στην παραγωγική ανασυγκρότηση της περιφέρειάς μας που εμφανίζει τα μεγαλύτερα ποσοστά ανεργίας, στην ανακούφιση των πολιτών, στη διατήρηση της κοινωνικής συνοχής, στη συγκρότηση ενός ολοκληρωμένου σχεδιασμού, που θα προωθεί μία νέα τύπου ανάπτυξη.
Για τους παραπάνω σκοπούς συγκροτείται συμμαχία που αγκαλιάζει όλους τους πολίτες της Περιφέρειας -και από την μειονότητα και την πλειονότητα- με κοινωνικές, πολιτικές και παραγωγικές δυνάμεις, που θα αναδεικνύουν προοδευτικές πολιτικές που θα συμβάλλουν στην αναπτυξιακή προοπτική της περιοχής».
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;