Ο Δήμος Κομοτηνής ανταποκρινόμενος στις ανάγκες των δημοτών του προχωράει στη λειτουργία Γραφείου Εργασιακής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης. Σκοπός του Γραφείου είναι η πληροφόρηση των ανέργων της περιοχής μέσα από προσωποποιημένη υποστήριξη. Πιο συγκεκριμένα, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να εγγράφονται στην ηλεκτρονική πλατφόρμα που λειτουργεί για τον σκοπό αυτό, είτε ηλεκτρονικά ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο, είτε αυτοπροσώπως στον χώρο του γραφείου, έπειτα από τηλεφωνικό ραντεβού. Στη συνέχεια, θα λαμβάνουν ενημέρωση σε τακτά διαστήματα για τις διαθέσιμες θέσεις εργασίας, σύμφωνα με τα προσόντα τους, στον ιδιωτικό και τον δημόσιο τομέα στην περιοχή της Θράκης.
Οι υπηρεσίες που θα προσφέρει το Γραφείο κατά την έναρξη της λειτουργίας του είναι:
Κατά τη διάρκεια λειτουργίας του Γραφείου οι υπηρεσίες του θα αναβαθμίζονται και οι ενδιαφερόμενοι θα ενημερώνονται για αυτό με σχετικές ανακοινώσεις.
Το Γραφείο στεγάζεται στον δεύτερο όροφο της Δημοτικής Βιβλιοθήκης (Τσανάκλειο Μέγαρο). Στοιχεία επικοινωνίας: τηλέφωνο: 2531022589 και ηλεκτρονική διεύθυνση:ergasiakomotini@gmail.com
Είσοδος στην εφαρμογή:
Ώρες λειτουργίας: Δευτέρα έως Παρασκευή: 8:00- 14:00.
Τα πλεονεκτήματα που προσφέρει η νέα υπηρεσία του Δήμου είναι:
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;