Το δικό του “αντίο” στην Τοπική Αυτοδιοίκηση μετά από τόσα χρόνια που την υπηρέτησε από θέσεις – κλειδιά στον Δήμο Κομοτηνής είπε το πρωί της Δευτέρας σε συνέντευξη τύπου ο Γιώργος Μανανάς.
Ο λόγος δεν ήταν καθόλου προσωπικός, όπως τονίστηκε στην συνέντευξη, αλλά καθαρά πρακτικός αφού σύμφωνα με τον νέο νόμο υπάλληλοι δημοτικών εταιρειών σε αντίθεση με υπαλλήλους άλλων νομικών προσώπων αυτοδιοίκησης δεν θα μπορούν να κρατήσουν τις θέσεις τους και έτσι, τόσο ο Γιώργος Μανανάς ως υπάλληλος της Δ.Ε.Υ.Α.Κ., όσο και συνάδελφοί του από όλη την Ελλάδα αποφάσισαν να πουν ένα δυναμικό “ΟΧΙ” και να απέχουν από τις εκλογές που έρχονται.
Περισσότερα στο εκτενές ρεπορτάζ του RodopiNews
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;