Γράφει ο Νίκος Αρβανίτης
Στα πλαίσια των επισκέψεων κοινωικού ενδιαφέροντος που πραγματοποιεί ο υποψήφιος βουλευτής του ΠΑΣΟΚ κ.Γιώργος Μανανάς, ενημερώθηκε για την λειτουργία του Οικοτροφείου ΙΚΕΛΛΟΣ στο Θρυλλόριο.
Αναφέρει σχετικά σε ανάρτησή του:
Την Τετάρτη 5Απριλίου 2023 μαζί με τους συνεργάτες μου επισκεφθήκαμε στο Θρυλόριο Κομοτηνής την ΜΟΝΑΔΑ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΟΙΚΟΤΡΟΦΕΙΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ “ΙΚΕΛΛΟΣ”.
👉Είμαι περήφανος που είχαμε την τιμή να είμαστε οι πρώτοι”επίσημοι”επισκέπτες και βέβαια να μας υποδεχθούν-ξεναγήσουν στη μονάδα ο Επιστημονικός Υπεύθυνος κος Γκάρο Εσαγιάν μαζί με όλο το προσωπικό.
👉Η μονάδα παρέχει υψηλού επιστημονικού επιπέδου υπηρεσίες σε άτομα που είναι χρόνια ψυχικά πάσχοντες. Μονάδες σαν κι αυτή λειτουργούν ως προς την αποστιγματοποίηση.
👉Στο νομό Ροδόπης παρατηρείται αρνητική πρωτιά ως προς τις Μονάδες Ψυχικής Υγειάς και Αποκατάστασης. Οπως δεν υφίσταται Ψυχιατρική Κλινική εντός του Νοσοκομείου Κομοτηνής.Θα είμαι-στε στη διάθεση τους για συνεργασία σε όλα τα επίπεδα.
👉Να τονίσουμε ότι ο συνεργάτης του γραφείου μου Χάρης Μουρελάτος, είναι ο πρώτος εθελοντής της μονάδας που προσφέρει τις υπηρεσίες του σε δραστηριότητες και προγράμματα δημιουργικής απασχόλησης.
Του αξίζουν ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;