Εξιχνιάστηκαν, ύστερα από τις έρευνες των αστυνομικών της Ομάδας Δημόσιας Ασφάλειας του Τμήματος Ασφάλειας Κομοτηνής, δύο (2) κλοπές δίκυκλων μοτοποδηλάτων και μία (1) κλοπή από επιχείρηση, που διαπράχθηκαν την 27-7-2020, την 16 και την 17-8-2020 στην Κομοτηνή.
Συνελήφθη χθες (17-8-2020) στην Κομοτηνή, από τους παραπάνω αστυνομικούς, ένας ημεδαπός σε βάρος του οποίου σχηματίσθηκε δικογραφία για διακεκριμένες κλοπές.
Συγκεκριμένα, από την αστυνομική έρευνα προέκυψε ότι ο δράστης διέπραξε τις κάτωθι κλοπές στην πόλη της Κομοτηνής:
Στο πλαίσιο των ερευνών βρέθηκαν τα δύο αφαιρεθέντα δίκυκλα και μέρος των λοιπών αφαιρεθέντων αντικειμένων, τα οποία κατασχέθηκαν και αποδόθηκαν στους ιδιοκτήτες τους.
Ο συλληφθείς οδηγήθηκε στον κ. Εισαγγελέα Πρωτοδικών Ροδόπης, ενώ την προανάκριση ενήργησε το Τμήμα Ασφάλειας Κομοτηνής.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;