Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η μεγάλη επιχείρηση της ΕΜΑΚ στα Λάβαρα για την απομάκρυνση των παράτυπων μεταναστών από το ανάχωμα στον ποταμό Έβρο, όπου τους είχε εγκαταλείψει σήμερα το μεσημέρι Τούρκος διακινητής.
Τα μέλη της ΕΜΑΚ, με τη συνδρομή του Λιμεναρχείου και τη συμβολή της Πολιτικής Προστασίας, μετέφεραν τμηματικά με δύο βάρκες τους συνολικά 30 μετανάστες, 26 από το Πακιστάν και τέσσερις από το Μπαγκλαντές.
Σύμφωνα με πληροφορίες όλοι οι διασωθέντες μετανάστες είναι καλά στην υγεία τους.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;