Τον Δήμο Ιάσμου επισκέφθηκε ο Περιφερειάρχης Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης κ. Χρήστος Μέτιος όπου, σε συνεργασία με τον Δήμαρχο κ. Ισμέτ Καδή, συγκάλεσε σύσκεψη προκειμένου να επιταχυνθούν οι απαραίτητες ενέργειες για την αντιπλημμυρική προστασία της περιοχής.
Στη σύσκεψη, στην οποία συμμετείχαν επίσης ο νεοεκλεγείς Δήμαρχος Ιάσμου, οι επικεφαλής της αντιπολίτευσης, δημοτικοί σύμβουλοι, καθώς και εκπρόσωποι της Διεύθυνσης Δασών της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Μακεδονίας-Θράκης και στελέχη των τεχνικών υπηρεσιών της Περιφέρειας και του Δήμου, ο κ. Μέτιος ανακοίνωσε ότι η Περιφέρεια ΑΜΘ θα διαθέσει τα απαραίτητα κονδύλια προκειμένου:
Στόχος των παραπάνω ενεργειών είναι, σε περίπτωση έντονων πλημμυρικών φαινομένων, να υπάρχει ανάσχεση των υδάτων και των φερτών υλικών που μεταφέρονται μέσα στον οικισμό.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;