Οι κορώνες του δήθεν υπεύθυνου πατριωτισμού του κου Μητσοτάκη δεν μπορούν να καλύψουν την ανασφάλεια που νιώθουν οι πολίτες από τις βίαιες πολιτικές του, που φτωχοποιούν την πλειοψηφία της κοινωνίας σε όφελος μιας μικρής οικονομικής ελίτ, η οποία πλουτίζει προκλητικά. Ούτε και να κρύψουν την αδικία σε βάρος της Ροδόπης και της Θράκης, αφού έργα ζωτικής σημασίας, όπως το αρδευτικό φράγμα του Ιάσμου, η 2η μονάδα της ΔΕΗ στην Κομοτηνή κα, ουσιαστικά εγκαταλείπονται! Ενώ για να κρύψει την γύμνια έργων, οικειοποιείται έργα, που δρομολογήθηκαν από την προηγούμενη κυβέρνηση του ΣΥΡΙΖΑ, με πιο χαρακτηριστικά την ανέγερση του νέου νοσοκομείου Κομοτηνής, τον ελληνοβουλγαρικό αγωγό IGB και τη σιδηροδρομική Εγνατία.
Οι προεκλογικές παράτες, τα επικοινωνιακά παιχνίδια δεν πείθουν πλέον κανέναν. Η ώρα της πολιτικής αλλαγής πλησιάζει για να επανέλθει στην κοινωνία η αξιοπρέπεια, η ελπίδα και η δικαιοσύνη παντού!
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;