Διπλωματικό πόλεμο και ανταλλαγή διαβημάτων διαμαρτυρίας μεταξύ Σερβίας και Κροατίας προκαλεί η αναζωπύρωση των διμερών εθνικισμών, με αφορμή τη συμπλήρωση είκοσι ετών από τη στρατιωτική επιχείρηση «Καταιγίδα», ενώ χθες επιδόθηκε το διάβημα από το σερβικό ΥΠΕΞ στον επιτετραμμένο της κροατικής πρεσβείας στο Βελιγράδι, Ιβάν Σάμπολιτς, ενώ είχε προηγηθεί αντίστοιχη κίνηση από την πλευρά της Κροατίας.
Διαβάστε περισσότερα στο viadiplomacy.gr
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;