Σύμφωνα με τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ), τα νέα εργαστηριακά επιβεβαιωμένα κρούσματα της νόσου του κορονοϊού στη Λέσβο το τελευταίο 24ωρο είναι τρία!
Οι αριθμοί των επισήμων κρουσμάτων ανακοινώνονται με βάση τα κοινοποιηθέντα στοιχεία που συγκεντρώνονται από το Νοσοκομείο Μυτιλήνης, το Κέντρο Υγείας, ιδιωτικά ιατρεία και τα όσα δείγματα ελέγχονται στην Αθήνα από δείγματα που συγκεντρώνονται από ιχνηλατήσεις.
Στο Νοσοκομείο νοσηλεύονται με κορονοϊό σε ειδικούς χώρους 20 άτομα ενώ ένας ακόμα ασθενής διασωληνωμένος νοσηλεύεται στη Μονάδα Εντατικής θεραπείας του νοσηλευτικού ιδρύματος.
Συνολικά από τις 12 Αυγούστου που ξέσπασε αυτό το κύμα της πανδημίας στη Λέσβο σύμφωνα με τα όσα έχουν γίνει γνωστά έχουν διαπιστωθεί 93 κρούσματα. Μια ασθενής 65 ετών και χωρίς υποκείμενα νοσήματα απεβίωσε εξαιτίας της νόσου.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;