Συνάντηση με δύο Αντιπεριφερειάρχες είχε -όπως πληροφορηθήκαμε από τα ΜΜΕ– ο Δήμαρχος Κομοτηνής Γιάννης Γκαράνης. Βασικό θέμα της συνάντησης του Δημάρχου με τους κ.κ. Νίκο Τσαλικίδη (χωρικό Αντιπεριφερειάρχη Ροδόπης) και Ανδρέα Καραγιώργη (θεματικό Αντιπεριφερειάρχη Αλιευτικής Πολιτικής) ήταν οι παρεμβάσεις στην περιοχή του Φαναρίου και η εν γένει τουριστική ανάπτυξη του Δήμου μας και της Ροδόπης.
Επί της συνάντησης, ο κος Γκαράνης δήλωσε ότι «η παραθαλάσσια ζώνη του Δήμου μας, που έχει ως επίκεντρο τον οικισμό του Φαναρίου, αποτελεί για τη Δημοτική αρχή μια αναπτυξιακή προτεραιότητα ύψιστης σημασίας»
Εδώ, πρέπει να θυμίσουμε στον Δήμαρχο ότι το Φανάρι περιήλθε στο Δήμο Κομοτηνής το 2010. Όταν ανέλαβε η «Κοινωνία Πολιτών» της οποίας διετέλεσε αντιδήμαρχος.
Είναι απορίας άξιο, ότι δέκα χρόνια μετά, ο Δήμαρχος ακόμη συζητάει …
Η δική τους απραξία (τα τελευταία δέκα χρόνια) έχει οδηγήσει την περιοχή μας, στη τελευταία θέση τουριστικής ανάπτυξης.
Αβίαστα, λοιπόν, προκύπτουν, τα εξής ερωτήματα:
Υ.Γ Aς απαντήσει ο Δήμαρχος, για ποιο λόγο έχει απαγορεύσει την δυνατότητα σχολίων στους δημότες Κομοτηνής στο λογαριασμό του Facebook του Δήμου Κομοτηνής ;
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;