Σε μαζική συμμετοχή στο συλλαλητήριο που οργανώνει στις 12 το μεσημέρι της Τετάρτης, στην Κεντρική Πλατεία Κομοτηνής,
καλεί ανέργους, εργαζόμενους και συνταξιούχους, το ΠΑΜΕ για να σταλεί, όπως αναφέρει σε ανακοίνωση του, αποφασιστικό μήνυμα σε κυβέρνηση, τρόικα και εργοδότες. «Δε θέλουμε και δεν μπορούμε πια οι μισοί να μην έχουμε καθόλου δουλειά και οι άλλοι μισοί να δουλεύουμε από το πρωί έως το βράδυ 365 ημέρες τον χρόνο με μεροκάματα πείνας χωρίς ούτε καν τις Κυριακές, χωρίς προσωπική και οικογενειακή ζωή. «Δε θέλουμε και δεν μπορούμε να είμαστε άνεργοι, να παίρνουμε μεροκάματα πείνας και ταυτόχρονα να πληρώνουμε τα φάρμακα, τους γιατρούς, περισσότερα για την εκπαίδευση, για το φως, το νερό, το τηλέφωνο, τις μετακινήσεις μας, που αποτελούν στοιχειώδη δικαιώματα και θεμελιακές ανάγκες μας.» υπογραμμίζεται μεταξύ άλλων στην ανακοίνωση.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;